Poznaj Mostostal Warszawa

Kierownik Robót
Agata
Przybyszewska
Agata Przybyszewska  /  Kierownik Robót

W trakcie ostatniego roku moich studiów na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej starałam się o stanowisko Specjalisty ds. Dokumentacji Budowy Galerii Handlowej „Brama Mazur" w Ełku. Wysłałam swoje CV i podczas procesu rekrutacji miałam możliwość spotkać się z Kierownikiem Kontraktu. Zostałam zatrudniona w Mostostalu, ponieważ zauważono moje zaangażowanie oraz chęć do działania.

Podczas realizacji kontraktu w Ełku, dzięki wsparciu i pomocy bardziej doświadczonych kolegów, zdobyłam szereg cennych doświadczeń i zaledwie po kilku miesiącach awansowałam na stanowisko Inżyniera Budowy. Od marca 2015 roku rozpoczęłam pracę przy realizacji „Osiedla Espresso” w Warszawie, a w listopadzie planuję zdobyć uprawnienia budowlane – mam ambitne plany i chcę je realizować w Mostostalu!

Główny Specjalista ds. Przygotowania Produkcji
Karol
Krzciuk
Karol Krzciuk  /  Główny Specjalista ds. Przygotowania Produkcji

Podczas mojej 9 letniej pracy w Mostostalu zrealizowałem wiele ciekawych projektów, wiele z nich w kluczowych dla Warszawy miejscach jak np. przebudowa Placu Grzybowskiego, czy „Rozbudowa Wydziału Elektroniki i Technik Informatycznych” Politechniki Warszawskiej. Obecnie rozpocząłem pracę przy realizacji budowy Budynku dla Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w Warszawie.

W Mostostalu jestem Głównym Specjalistą ds. Przygotowania Produkcji - moja praca realnie przekłada się na sukcesy innych. To duża odpowiedzialność, ale również wielka satysfakcja. W sumie zrealizowałem i uczestniczyłem w około 10 projektach, z których jestem bardzo dumny. Dodatkową zaletą jest fakt, iż biorę udział w tworzeniu projektów zmieniających krajobraz Warszawy, co daje mi ogromną satysfakcję i energię do dalszego działania i rozwoju.

Inżynier Budowy
Aleksandra
Chmiel
Aleksandra Chmiel  /  Inżynier Budowy
Obszar Budownictwa Ogólnego, Oddział Centralny Mostostal Warszawa

Studia na kierunku budownictwo sprawiały mi dużo przyjemności i wiązały się bezpośrednio z moimi zainteresowaniami. Zaczęłam więc szukać firmy, w której mogłabym odbyć praktyki studenckie. Wybrałam Mostostal Warszawa SA, który pozytywnie rozpatrzył moje zgłoszenie. I tak zaczęła się moja przygoda z firmą.

Dopiero podczas pracy w Mostostalu stanęłam przed prawdziwymi wyzwaniami, które wpłynęły na rozwój moich umiejętności i kompetencji.

Byłam zaangażowana w realizację projektu Warszawska Przestrzeń Technologiczna - Centrum Kreatywności Targowa. To kolejna z ciekawych inwestycji, które powstały na warszawskiej Pradze. Z dumą patrzę, jak zmienia się krajobraz miasta, i cieszy mnie fakt, że miałam realny wpływ na te zmiany.

Jak widać na moim przykładzie praktyki to nie tylko możliwość zdobycia cennych doświadczeń, ale także szansa na dobrą i pełną nowych wyzwań pracę!

Dyrektor Kontraktu
Marek
Ziach
Marek Ziach  /  Dyrektor Kontraktu

Podczas niemal dwunastoletniej pracy w Mostostal Warszawa SA przeżyłem dobre, ale i trudne chwile związane z koniunkturą na rynku budowlanym. Spotkałem i miałem przyjemność współpracować z wieloma wspaniałymi ludźmi, dzięki którym mogłem doskonalić swoje rzemiosło i umiejętności, wzbogacać wiedzę praktyczną i teoretyczną, a także podnosić kompetencje i kwalifikacje.

Praca w Mostostal Warszawa SA utrwaliła we mnie przekonanie, że nie ma rzeczy niemożliwych - to tylko kwestia wiary w sukces poparta wiedzą, ciężką pracą, sumiennością i zaangażowaniem.

Najciekawszy i przynoszący największą satysfakcję w zawodzie „budowlańca” jest proces tworzenia – od pustego pola, na które wchodzimy, do w pełni funkcjonalnego obiektu wraz z zagospodarowaniem terenu!

Kierownik Działu Finansowego
Anna
Szolce
Anna Szolce  /  Kierownik Działu Finansowego

W firmie odpowiadam za cyferki – jestem Kierownikiem Działu Finansowego. To ścieżka kariery wymagająca dużej wiedzy i radzenia sobie ze stresem. Sześć lat w Mostostalu pokazało mi, i wciąż pokazuje, czym jest satysfakcja i zaangażowanie, a dynamika rozwoju firmy sprawia, że chcę być jeszcze lepsza w tym, co robię. Mam przyjemność pracować z bardzo kreatywnymi osobami, które motywują mnie do szukania nowych rozwiązań. Dzięki nim praca w finansach nigdy nie staje się nudna. Mostostal to firma przyjazna pracownikom.

Kierownik Robót
Jacek
Wojtyła
Jacek Wojtyła  /  Kierownik Robót

Karierę w Mostostal Warszawa SA zaczynałem jako praktykant, a dzisiaj, po ponad 4 latach pracy, zajmuję stanowisko Kierownika Robót. To, co mnie kręci w pracy to czynny udział w projektach dużego kalibru. Jeden z nich, Centrum Informatyki AGH w Krakowie, otrzymał nagrodę I stopnia w konkursie „Budowa Roku 2011" w kategorii Budynki Nauki i Kultury.

Praca w firmie daje mi poczucie ogromnej satysfakcji, umożliwiając nieustanny rozwój. Zaangażowanie całego zespołu w osiągnięcie wspólnego celu motywuje do działania i gwarantuje sukces. Jesteśmy dumni z każdego ukończonego projektu.

Ambitne zadania, wartościowi ludzie, przyjemna atmosfera w pracy to jest to, co cenię najbardziej w Mostostalu Warszawa.

Kierownik Działu Prawnego
Sylwia
Zielezińska
Sylwia Zielezińska  /  Kierownik Działu Prawnego

W Mostostalu pracuję już 8 lat. Zaczynałam od pracy na kontrakcie, a teraz zarządzam kadrą prawników oraz nadzoruję kancelarie zewnętrzne w kompleksowo pojętej obsłudze prawnej. Praca tutaj daje mi możliwość rozwoju, co jest moim życiowym celem. Energia i kreatywność motywuje mnie do przekraczania własnych ograniczeń i koncentracji na rozwiązaniach, a nie na problemach. W tej firmie mam przestrzeń do własnej ekspresji i twórczości, a to wyzwala nową energię! Dla prawnika to świetne warunki pracy – różnorodność tematów, jakie poruszam pozwala na zdobywanie nowej wiedzy. Tu się rozwijam, sprawdzam swoje możliwości. Odwdzięczam się niezwykle silnym zaangażowaniem we wszystko, co robię i przede wszystkim mocno wierzę w sukces firmy. Najpiękniejsze momenty w mojej dotychczasowej pracy to świadomość zrealizowania każdego z obiektów, który później mijamy codziennie – ja jestem z tego dumna.

Dyrektor ds. Kontrolingu i Zakupów
Jorge
Calabuig Ferre
Jorge Calabuig Ferre  /  Dyrektor ds. Kontrolingu i Zakupów

Pochodzę z Hiszpanii i 8 lat temu dostałem propozycję pracy w Polsce – tak zaczęła się moja kariera w Mostostalu. Początkowe trudności, z którymi musiałem się zmierzyć jako obcokrajowiec, z upływem czasu i nabieranym doświadczeniem stały się elementem wzbogacającym wizję sposobu rozwiązywania problemów.

Jeśli miałbym jednym słowem określić moją karierę w Mostostalu to byłaby to różnorodność. Zacząłem od pracy w północnej Polsce przy modernizacji drogi z Kiezmarku do Jazowej, by potem przenieść się do Warszawy, gdzie byłem zaangażowany w przygotowanie oferty budowy II linii metra. Zajmowałem się również przygotowaniem roszczeń związanych z budową dróg. Obecnie pracuję jako Dyrektor w Departamencie Kontroli Kosztów i Zakupów i zarządzam świetnym zespołem ludzi, a praca z nimi przynosi mi wiele satysfakcji.

Praca w Mostostalu daje mi możliwość obcowania z profesjonalistami w wielu różnych dziedzinach budownictwa. Poszerza to moją wiedzę na temat funkcjonowania dużej firmy i jej departamentów podczas realizacji nierzadko trudnych przedsięwzięć. To wszystko sprawia, że codziennie staję w obliczu nowych wyzwań z tym samym zaangażowaniem i entuzjazmem jak pierwszego dnia pracy w Mostostalu.

Dołącz do zespołu!

Kierownik Działu Badań i Rozwoju
Juliusz
Żach
Juliusz Żach  /  Kierownik Działu Badań i Rozwoju

Kiedy w roku 2006 rozpocząłem pracę w świeżo utworzonym dziale badawczo-rozwojowym Mostostalu składał się on z 3 osób, a ja zajmowałem jedno z szeregowych stanowisk. W miarę upływu czasu i zdobywania doświadczenia objąłem rolę Głównego Specjalisty ds. Badań i Rozwoju. Dziś jako Kierownik Działu Badań i Rozwoju odpowiadam za pracę kilkunastoosobowego, multidyscyplinarnego zespołu. Wymaga to ciągłego poszerzania wiedzy technicznej obejmującej wszystkie dziedziny budownictwa. Wiąże się to również z poznawaniem wielu ciekawych osób świata nauki oraz innowatorów z przedsiębiorstw pochodzących z krajów UE.

W mojej pracy najbardziej lubię różnorodność i niepowtarzalność projektów badawczych, którymi się zajmuję. Mimo długiego stażu nadal widzę duże możliwości dalszego rozwoju. Mostostal to także pozytywna atmosfera pracy, w której można liczyć na wsparcie kolegów, a to rzadko spotykana cecha w dużych firmach.

Główny Specjalista ds. Informatyki
Bartosz
Sobol
Bartosz Sobol  /  Główny Specjalista ds. Informatyki

Z Mostostalem jestem związany od 2007 roku. Początkowo jako inspektor ds. informatyki, następnie jako specjalista.

Moje stanowisko wymaga ode mnie umiejętności ustalania priorytetów i podejmowania decyzji pod presją czasu. W Mostostalu nauczyłem się, jak ważna jest praca zespołowa i nastawienie na wspólny cel. Dział, w którym pracuje to zgrany i zaangażowany zespół, który mocno wspiera Spółkę w szybkim i bezproblemowym dostępie do informacji. Staramy się pracować w grupie i jesteśmy nastawieni na cel. Mówimy głośno i otwarcie, dzięki temu łatwiej nam znaleźć rozwiązanie i sprostać zadaniom. A żeby się zintegrować, spotykamy się po pracy w pubie.

Po 8 latach pracy nie odczuwam monotonii. Szczególnie cenny jest fakt, że moja praca realnie wpływa na sukcesy innych osób. Pracując w biurze i w terenie, mam okazję poznać wiele ciekawych osób oraz zobaczyć z bliska realizowane inwestycje. Naprawdę lubię to, co robię!

Kierownik Robót
Karolina
Dąbrowska
Karolina Dąbrowska  /  Kierownik Robót

Z Mostostalem zaczęłam swoją współpracę w roku 2010 roku od stanowiska kosztorysanta w dziale ofertowania. Firma, dostrzegając mój potencjał, dała mi szansę rozpoczęcia pracy na stanowisku Inżyniera Budowy na budowach Wodnego Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Olsztynie oraz Bloku Operacyjnego Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu, a potem Kierownika Robót na budowie GH „Brama Mazur” w Ełku. Było to przejście od teorii do praktyki. Kolejne kontrakty i budowy pozwoliły mi zdobyć praktyczną wiedzę, nabrać pewności siebie i nauczyć się jak kierować ludźmi. Mimo, że w rzeczywistości nie było łatwo i prosto, szybko okazało się, że na budowie czuję się jak ryba w wodzie.

Praca podczas złożonych projektów, w krótkim czasie dała mi możliwość zdobycia całkowicie nowych umiejętności oraz pozyskania wiedzy z zakresu technicznego. Realizacja budowy to nie tylko wiedza i obowiązki. To też świetny, wspierający się zespół Mostostal Warszawa – koleżanki i koledzy, na których można liczyć w ciężkich momentach.

Jesteśmy firmą budowlaną o ponad 70-letniej tradycji na polskim rynku. Nasza historia sięga 1945 roku i rozpoczyna się odbudową mostu im. Ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie. Obecnie realizujemy różnorodne projekty z zakresu budownictwa ogólnego, przemysłowego, ekologicznego, energetycznego, drogowego i infrastrukturalnego. Wykonujemy duże i prestiżowe projekty budowlane, pełniąc funkcję generalnego wykonawcy i obsługując partnerów krajowych i zagranicznych. Mamy też silne wsparcie zagranicznego akcjonariusza - Acciona Construcción SA. Od 1999 roku naszym strategicznym partnerem jest Grupa Acciona – hiszpański potentat na światowym rynku budowlanym, zatrudniający ponad 30 000 pracowników w ponad 30 krajach na świecie.

Aplikuj

Kierownik Działu Administracji
Aleksandra
Król
Aleksandra Król  /  Kierownik Działu Administracji

Pamiętam, jak 10 lat temu przyszłam do pracy w Mostostalu, rozpoczynając swoją zawodową przygodę z firmą od stanowiska Starszy Inspektor – Tłumacz. W Sekretariacie Zarządu przepracowałam trzy lata w charakterze tłumacza i asystentki. Chcąc wykorzystać szerzej moje wykształcenie, ukończyłam Studium Podyplomowe PR i zmieniłam jednostkę na Dział Public Relations. To były lata niezwykle ciekawej pracy!

W 2011 roku otrzymałam od Zarządu propozycję kolejnej zmiany. Zwalniało się stanowisko kierownika Działu Administracji i zaproponowano mi objęcie tej działki. Firma stawia na rekrutację wewnętrzną. Uznano, iż posiadam predyspozycje do objęcia tego stanowiska. Dla mnie to był strzał w dziesiątkę! Dostałam wspaniały, zgrany zespół pracowników, a kontakt z ludźmi, ogromny wachlarz tematów i codzienna dawka problemów do rozwiązania - to jest to, w czym czuję się najlepiej.

„Ola zobacz!” – mówią koledzy inżynierowie – jeżdżę i patrzę na te wszystkie niesamowite rzeczy, które powstają dzięki ich pracy, zmieniając naszą rzeczywistość i jestem bardzo dumna, że pracuję w takiej firmie.

Minęło tyle lat, a ja jestem wciąż głęboko związana z Mostostalem.

Kierownik Kontraktu w firmie 10 lat
Robert
Nowak
Robert Nowak  /  Kierownik Kontraktu w firmie 10 lat

W Mostostalu najbardziej cenię sobie współpracę z profesjonalistami. Realizowałem inwestycje o szerokim wachlarzu zarówno co do wielkości, stopnia skomplikowania, jak i różnorodności, jak na przykład centrum handlowo rozrywkowe Focus Park w Piotrkowie Trybunalskim, budowa Terminala Lotniczego Warszawa Modlin i ostatnio zakończona dobudowa skrzydła dla Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych dla Politechniki Warszawskiej. Razem z moim zespołem zakończyliśmy wszystkie projekty przed czasem. To dla nas duży sukces i powód do dumy.

Brałem udział w wielu projektach, ale najwięcej nauczyłem się od ludzi tutaj pracujących. Byłem świadkiem zmiany mentalności pracowników, podejścia do bezpieczeństwa i zaangażowania w pracę. Widziałem dumę zespołu po zakończonym przed czasem projekcie i cieszyłem się, że do takiego zespołu należę. Mostostal przyciąga ludzi z pasją, którym praca sprawia wiele satysfakcji, a ja jestem jednym z nich!