Studenci i Absolwenci

Inwestujemy w młode talenty, zapewniając studentom możliwość odbycia Praktyk Studenckich oraz płatnych Staży w Działach Ofertowania.

PRAKTYKI STUDENCKIE

Podczas praktyk w naszej firmie przyszli Inżynierowie branży budowlanej mają możliwość wykorzystania swojej wiedzy akademickiej w pracy na budowie, zapoznania się z elementami zarządzania projektem budowlanym w praktyce oraz obserwacji rozwiązań technologicznych wykorzystywanych w procesie produkcji.

Zapraszamy do udziału w praktykach studentów uczelni technicznych, przede wszystkim takich kierunków jak budownictwo, inżynieria środowiska, architektura, elektrotechnika. Praktyki organizowane są na terenie całej Polski głównie w miesiącach letnich – od czerwca do września. Trwają od 4 do 12 tygodni. 

Zgłoszenia przyjmujemy od początku marca do końca maja każdego roku poprzez formularz rekrutacyjny:

Aplikuj na praktyki 

 

 

PŁATNE STAŻE

Gwarantujemy również możliwość odbycia stażu w Działach Ofertowania w naszej siedzibie głównej lub w jednym z oddziałów regionalnych. W trakcie pracy studenci dowiedzą się jak powstaje kosztorys, poznają specyfikę kontaktów z kontrahentami, a także sprawdzą swoje umiejętności z zakresu obsługi programu BIM.

Do udziału w płatnych, 6-miesięcznych stażach zapraszamy studentów ostatnich lat, przede wszystkim takich kierunków jak, budownictwo, inżynieria środowiska oraz elektrotechnika. Staże odbywają się również w trakcie roku akademickiego. Wymagana jest dyspozycyjność minimum 3 dni w tygodniu, co pozwoli pogodzić obowiązki w pracy z zajęciami na uczelni.

Zgłoszenia na staże przyjmujemy poprzez formularz rekrutacyjny:

 

Aplikuj na staż

 

 

 

Martyna Włodarczyk

Wybrałam staż w Mostostalu ponieważ…

chciałam pracować w firmie,  która da mi możliwość rozwoju i pracy przy ciekawych projektach, wśród najlepszych specjalistów.

Rekrutacja..

była dla mnie ciekawym wyzwaniem. Rozmowa kwalifikacyjna przebiegła bardzo profesjonalnie.

Nauczyłam się..

jak wygląda proces przygotowywania ofert do przetargów budowlanych. Wykonywałam przedmiary robót, a także pozyskiwałam i analizowałam oferty podwykonawców. Korzystałam z nowych dla mnie programów komputerowych oraz nauczyłam się pracować w grupie i przekonałam jak funkcjonuje tak duża korporacja.

Wspominam…

pierwsze tygodnie stażu w Mostostalu i widzę jak wiele nauczyłam się od tamtej pory. Głównie dzięki bardziej doświadczonym koleżankom i kolegom, którzy zawsze służyli mi pomocą i chętnie dzielili się własną wiedzą.

Staż w Mostostalu przyczynił się do..

podjęcia stałej pracy w Mostostalu. Mam możliwość dalej się rozwijać, wdrażać w kolejne etapy przygotowania budżetów, a wszystko to w przesympatycznej atmosferze jaką tworzą pracownicy Mostostalu.

Bartosz Rodak

Wybrałem praktyki w Mostostalu ponieważ...

Chciałem zdobyć doświadczenie, które w przyszłości pozwoli mi na nadzorowanie robót budowlanych. Mostostal jest jedną z największych firm zajmujących się budownictwem w Polsce, więc naturalne jest, iż każdy chciałby spróbować swoich sił w realizacji dużego projektu pod egidą Mostostalu Warszawa. Ja miałem to szczęście, że udało mi się dostać na praktyki.

Rekrutacja była...

Przeprowadzona w bardzo profesjonalny sposób. Mimo początkowego stresu, udało się odpowiedzieć na wszystkie pytania i jestem bardzo zadowolony z efektu. Życzyłbym sobie i innym, aby każda rekrutacja wyglądała w ten sposób.

Najciekawszym doświadczeniem podczas moich praktyk było...

Każde doświadczenie było interesujące. Bardzo wartościowe było poznawanie budowy od strony nadzoru, poznawanie wad i zalet bycia kierownikiem.

Nauczyłem się...

Nadzorować roboty żelbetowe, ciesielskie i murowe. Poznałem też proces przygotowania produkcji, począwszy od wynajdywania firm zainteresowanych współpraca do momentu podpisywania umowy. Jestem bardzo zadowolony z praktyk, gdyż umożliwiły mi zrozumienie wielu aspektów pracy inżyniera.

Wspominam...

Świetny zespół, złożony z mieszanki ludzi młodych i osób doświadczonych, którzy zawsze mieli czas, aby wyjaśnić mi różne zawiłości świata budowy. Bardzo ważne było również zaufanie, jakim zostałem obdarzony i za każdym razem starałem się je spłacić jak najdokładniej wykonaną pracą.

Praktyki w Mostostalu przyczyniły się do...

Rozwoju personalnego mojej osoby, zdobycia doświadczenia w kierowaniu różnymi robotami budowlanymi, poznania zasad rządzących budową. Uważam, że stałem się bardziej świadomy czekających mnie wyzwań, związanych z obraną przeze mnie ścieżką kariery i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę się z nimi mierzyć już jako pracownik Mostostalu Warszawa.

Paulina Stankonowicz

Wybrałam praktyki w Mostostalu ponieważ….

Mostostal to firma z wieloletnią tradycyjna oraz wieloma sukcesami na koncie. Szukałam firmy realizującej ciekawe projekty i za pomocą mojej uczelni zaaplikowałam na staż w Mostostalu. Jako miejsce odbywania stażu wybrałam budowę Warszawskiego Centrum Kreatywności. Jest to ciekawa inwestycja polegająca na rewitalizacji i rozbudowie zabytkowej kamienicy na warszawskiej Pradze.

Rekrutacja była…

bardzo stresującą jedynie przez pierwsze kilka minut. Wszystko jednak przebiegło sprawnie i w bardzo miłej atmosferze.

Najciekawszym doświadczeniem podczas moich praktyk była…

możliwość uczestnictwa w zmianie krajobrazu warszawskiej Pragi.

Nauczyłam się…

przede wszystkim współpracy z ludźmi oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

Będę wspominała…

kolegów i koleżanki, którzy zawsze służyli cenną radą. Zaczynając staż w Mostostalu byłam w trakcie studiów magisterskich. Bardzo miło wspominam wszystkie osoby, które bez problemu pozwoliły mi połączyć obowiązki związane z pracą na budowie z zajęciami na uczelni.

Praktyki w Mostostalu przyczyniły się do…

rozpoczęcia mojej drogi zawodowej. Dzięki odbytemu stażowi dziś mogę być częścią Mostostalu pracując na stanowisku Inżyniera ds. Przygotowania Produkcji.