Poznaj Mostostal Warszawa

Kierownik Budowy
Agata
Chorzempa
Agata Chorzempa  /  Kierownik Budowy

W trakcie ostatniego roku moich studiów na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej starałam się o stanowisko Specjalisty ds. Dokumentacji Budowy Galerii Handlowej „Brama Mazur" w Ełku. Wysłałam swoje CV i podczas procesu rekrutacji miałam możliwość spotkać się z Kierownikiem Kontraktu. Zostałam zatrudniona w Mostostalu, ponieważ zauważono moje zaangażowanie oraz chęć do działania.

Podczas realizacji kontraktu w Ełku, dzięki wsparciu i pomocy bardziej doświadczonych kolegów, zdobyłam szereg cennych doświadczeń i zaledwie po kilku miesiącach awansowałam na stanowisko Inżyniera Budowy. W marcu 2015 roku rozpoczęłam pracę przy realizacji „Osiedla Espresso” w Warszawie. Mam ambitne plany i chcę je realizować w Mostostalu!

Zastępca Kierownika Kontraktu
Karol
Krzciuk
Karol Krzciuk  /  Zastępca Kierownika Kontraktu

Podczas mojej 12 letniej pracy w Mostostalu zrealizowałem wiele ciekawych projektów, wiele z nich w kluczowych dla Warszawy miejscach jak np. przebudowa Placu Grzybowskiego, rozbudowa Wydziału Elektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Warszawskiej czy budowa Budynku dla Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w Warszawie. Właśnie rozpocząłem pracę przy realizacji budowy apartamentowca Mennica Residence II w Warszawie.

W 2017 r. awansowałem ze stanowiska głównego specjalisty ds. przygotowania produkcji na zastępcę kierownika kontraktu. Moja praca realnie przekłada się na sukcesy innych. To duża odpowiedzialność, ale również wielka satysfakcja. W sumie zrealizowałem i uczestniczyłem w około 12 projektach, z których jestem bardzo dumny. Dodatkową zaletą jest fakt, iż biorę udział w tworzeniu projektów zmieniających krajobraz Warszawy, co daje mi ogromną satysfakcję i energię do dalszego działania i rozwoju. 

Asystentka ds. Administracyjnych
Katarzyna
Deja
Katarzyna Deja  /  Asystentka ds. Administracyjnych

Pamiętam jak dowiedziałam się od znajomego kolegi z branży budowlanej, że w firmie Mostostal Warszawa będzie stworzony nowy oddział. Pomyślałam, że to coś dla mnie i tak znalazłam się w firmie.

Wiem, że Mostostal docenia moje zaangażowanie, dając jednocześnie ogromne pole do rozwijania siebie i swoich umiejętności. Budowy rozrzucone są po całym kraju, co daje możliwość poznania wielu regionów Polski, wraz z mieszkańcami, ich zwyczajami, mentalnością oraz warunkami biznesowymi panującymi na danym obszarze – to duża zaleta i motywator do pracy.

Jestem dumna z osiągnięć mojej firmy – kiedy Mostostal wygrał przetarg na budowę Hali Kraków Arena cieszyłam się, że jestem częścią tego sukcesu. Mimo tego, że firma jest duża nie zapomina o dobroczynności. Od lat angażujemy się między innymi w projekt Szlachetna Paczka, który z dużą satysfakcją organizuję w Oddziale Południowym naszej firmy, czy projekt edukacyjny dla dzieci Wolontariat Day.

Kierownik Robót
Jacek
Wojtyła
Jacek Wojtyła  /  Kierownik Robót

Karierę w Mostostal Warszawa SA zaczynałem jako praktykant. Dziś zajmuję stanowisko Kierownika Robót. To, co mnie kręci w pracy to czynny udział w projektach dużego kalibru. Jeden z nich, Centrum Informatyki AGH w Krakowie, otrzymał nagrodę I stopnia w konkursie „Budowa Roku 2011" w kategorii Budynki Nauki i Kultury.

Praca w firmie daje mi poczucie ogromnej satysfakcji, umożliwiając nieustanny rozwój. Zaangażowanie całego zespołu w osiągnięcie wspólnego celu motywuje do działania i gwarantuje sukces. Jesteśmy dumni z każdego ukończonego projektu.

Ambitne zadania, wartościowi ludzie, przyjemna atmosfera w pracy to jest to, co cenię najbardziej w Mostostalu Warszawa.

Dyrektor Działu Zarządzania Ryzykiem Operacyjnym i Projektów Specjalnych
Marcin
Kondraszuk
Marcin Kondraszuk  /  Dyrektor Działu Zarządzania Ryzykiem Operacyjnym i Projektów Specjalnych

Czuję się związany z Mostostalem Warszawa – w Firmie spędziłem większość mojego życia zawodowego. Rozpocząłem pracę w 1998 roku. Przez ponad dwie dekady obserwowałem dziesiątki, a może i setki realizowanych z sukcesem inwestycji. Przy każdej z nich moją uwagę zwracało to, co jest dla Mostostalu charakterystyczne – w nasze działania angażowaliśmy najlepszych inżynierów, managerów i specjalistów.

Obecnie pełnię funkcję Dyrektora Działu Zarządzania Ryzykiem Operacyjnym i Projektów Specjalnych. Tak jak przez całą moją mostostalową karierę, tak i teraz stoją przede mną wymagające wyzwania; trudne, ale dające dużą satysfakcję.

Kierownik Działu Prawnego
Sylwia
Zielezińska
Sylwia Zielezińska  /  Kierownik Działu Prawnego

W Mostostalu pracuję już 11 lat. Zaczynałam od pracy na kontrakcie, a teraz zarządzam kadrą prawników oraz nadzoruję kancelarie zewnętrzne w kompleksowo pojętej obsłudze prawnej. Praca tutaj daje mi możliwość rozwoju, co jest moim życiowym celem. Energia i kreatywność motywuje mnie do przekraczania własnych ograniczeń i koncentracji na rozwiązaniach, a nie na problemach. W tej firmie mam przestrzeń do własnej ekspresji i twórczości, a to wyzwala nową energię! Dla prawnika to świetne warunki pracy – różnorodność tematów, jakie poruszam pozwala na zdobywanie nowej wiedzy. Tu się rozwijam, sprawdzam swoje możliwości. Odwdzięczam się niezwykle silnym zaangażowaniem we wszystko, co robię i przede wszystkim mocno wierzę w sukces firmy. Najpiękniejsze momenty w mojej dotychczasowej pracy to świadomość zrealizowania każdego z obiektów, który później mijamy codziennie – ja jestem z tego dumna.

Kierownik Działu Badań i Rozwoju
Juliusz
Żach
Juliusz Żach  /  Kierownik Działu Badań i Rozwoju

Kiedy w roku 2006 rozpocząłem pracę w świeżo utworzonym dziale badawczo-rozwojowym Mostostalu składał się on z 3 osób, a ja zajmowałem jedno z szeregowych stanowisk. W miarę upływu czasu i zdobywania doświadczenia objąłem rolę Głównego Specjalisty ds. Badań i Rozwoju. Dziś jako Kierownik Działu Badań i Rozwoju odpowiadam za pracę kilkunastoosobowego, multidyscyplinarnego zespołu. Wymaga to ciągłego poszerzania wiedzy technicznej obejmującej wszystkie dziedziny budownictwa. Wiąże się to również z poznawaniem wielu ciekawych osób świata nauki oraz innowatorów z przedsiębiorstw pochodzących z krajów UE.

W mojej pracy najbardziej lubię różnorodność i niepowtarzalność projektów badawczych, którymi się zajmuję. Mimo długiego stażu nadal widzę duże możliwości dalszego rozwoju. Mostostal to także pozytywna atmosfera pracy, w której można liczyć na wsparcie kolegów, a to rzadko spotykana cecha w dużych firmach.

Kierownik Działu Administracji
Aleksandra
Król
Aleksandra Król  /  Kierownik Działu Administracji

Pamiętam, jak 13 lat temu przyszłam do pracy w Mostostalu, rozpoczynając swoją zawodową przygodę z firmą od stanowiska Starszy Inspektor – Tłumacz. W Sekretariacie Zarządu przepracowałam trzy lata w charakterze tłumacza i asystentki. Chcąc wykorzystać szerzej moje wykształcenie, ukończyłam Studium Podyplomowe PR i zmieniłam jednostkę na Dział Public Relations. To były lata niezwykle ciekawej pracy!

W 2011 roku otrzymałam od Zarządu propozycję kolejnej zmiany. Zwalniało się stanowisko kierownika Działu Administracji i zaproponowano mi objęcie tej działki. Firma stawia na rekrutację wewnętrzną. Uznano, iż posiadam predyspozycje do objęcia tego stanowiska. Dla mnie to był strzał w dziesiątkę! Dostałam wspaniały, zgrany zespół pracowników, a kontakt z ludźmi, ogromny wachlarz tematów i codzienna dawka problemów do rozwiązania - to jest to, w czym czuję się najlepiej.

„Ola zobacz!” – mówią koledzy inżynierowie – jeżdżę i patrzę na te wszystkie niesamowite rzeczy, które powstają dzięki ich pracy, zmieniając naszą rzeczywistość i jestem bardzo dumna, że pracuję w takiej firmie.

Minęło tyle lat, a ja jestem wciąż głęboko związana z Mostostalem.

Dołącz do zespołu!

Jesteśmy firmą budowlaną o 75-letniej tradycji na polskim rynku. Nasza historia sięga 1945 roku i rozpoczyna się odbudową mostu im. Ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie. Obecnie realizujemy różnorodne projekty z zakresu budownictwa ogólnego, przemysłowego, ekologicznego, energetycznego, drogowego i infrastrukturalnego. Wykonujemy duże i prestiżowe projekty budowlane, pełniąc funkcję generalnego wykonawcy i obsługując partnerów krajowych i zagranicznych. Mamy też silne wsparcie zagranicznego akcjonariusza - Acciona Construcción SA. Od 1999 roku naszym strategicznym partnerem jest Grupa Acciona – hiszpański potentat na światowym rynku budowlanym, zatrudniający ponad 39 000 pracowników w ponad 40 krajach na świecie.

Aplikuj

Dołącz do zespołu!